www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com

www.sp-mk.com
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Потребни се модератори, новинари, гејмери... Повеќе прочитајте во оваа тема
Форумов е нов, затоа очекувајте многу измени, нови работи итн..
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» да зошто да не
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 6:02 pm

» амиии не
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 5:56 pm

» епа така ти викаме
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:27 pm

» омилен лик
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:27 pm

» хехе
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» да
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» фејк
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» локал
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» aha
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 2:50 am

» дада
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 2:50 am

Мај 2019
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

Share
 

 Музички вести

Go down 
АвторПорака
stolee
Модератор
Модератор
stolee

Male Мислења : 66
Поени : 36318
Репутација : 2
Локација : Радовиш

Музички вести Empty
ПишувањеПредмет: Музички вести   Музички вести Icon_minitimeЧет Jул 02, 2009 1:34 am

Сите вести во врска со музиката, нови синглови, нови албуми, концерти, да ги сместиме во оваа тема.

Влатко Стефановски на „Пиво-фест“ во Белград
Музички вести EFB5FF853A698945A80AE07224AA0C85
Македонскиот виртуоз на гитара Влатко Стефановски ќе настапи на
„Пиво-фест“, кој на 16 август ќе се одржи на Ушќе во Белград. Еден од
највлијателните музичари во поранешна Југославија ветува енергичен
концерт како и најава на новиот албум. Пред белградската публика ќе се
претстави со своето трио. Фестивалот ќе се одржи од 12 до 16 август, а
најавени се настапите на „Лајбах“, „Стерео Ем-си’с“, „ЛМТ Конекшн“,
„Дивље јагоде“ и Дарко Рундек.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.man_utd_news.bloger.hr
 
Музички вести
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
www.sp-mk.com :: Дискусии :: Музика-
Отиди до: