www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.sp-mk.com

www.sp-mk.com
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Потребни се модератори, новинари, гејмери... Повеќе прочитајте во оваа тема
Форумов е нов, затоа очекувајте многу измени, нови работи итн..
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» да зошто да не
Прочитајте пред да постирате игра! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 6:02 pm

» амиии не
Прочитајте пред да постирате игра! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 5:56 pm

» епа така ти викаме
Прочитајте пред да постирате игра! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:27 pm

» омилен лик
Прочитајте пред да постирате игра! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:27 pm

» хехе
Прочитајте пред да постирате игра! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» да
Прочитајте пред да постирате игра! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» фејк
Прочитајте пред да постирате игра! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» локал
Прочитајте пред да постирате игра! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» aha
Прочитајте пред да постирате игра! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 2:50 am

» дада
Прочитајте пред да постирате игра! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 2:50 am

Мај 2021
ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar

 

 Прочитајте пред да постирате игра!

Go down 
АвторПорака
Admin
Админ
Админ


Male Мислења : 32
Поени : 44119
Репутација : 2

Прочитајте пред да постирате игра! Empty
ПишувањеПредмет: Прочитајте пред да постирате игра!   Прочитајте пред да постирате игра! Icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 10:12 pm

1.Одете во вашиот Профил > Преференции > Негде подоле ќе најдете Секогаш нека биде вклучен HTML-от : > Штиклирајте Да и кликнете на Испрати
2.Најдете игра (мора да биде EMBEDED code) од некоја страна, еве ви ја оваа колку за почеток http://www.miniclip.com/games/en/webmaster-games.php
3.Кога ќе најдете игра (пример: http://www.miniclip.com/games/bubble-trouble/en/webmaster.php), отворете нова тема во овој форум, наслов на темата: Како се вика играта, текст во играта: само кодот Add this Game to my Website or Blog for Free!
Тоа е се, за да можете да постирате игри треба да се пријавите во групата Гејмери (можете да ми пишете ПП доколку сакате да бидете во групата Гејмери)
Вратете се на почетокот Go down
 
Прочитајте пред да постирате игра!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
www.sp-mk.com :: Забава :: Флеш игри-
Отиди до: