www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.sp-mk.com

www.sp-mk.com
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Потребни се модератори, новинари, гејмери... Повеќе прочитајте во оваа тема
Форумов е нов, затоа очекувајте многу измени, нови работи итн..
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» да зошто да не
П Р А В И Л А на форумов! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 6:02 pm

» амиии не
П Р А В И Л А на форумов! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 5:56 pm

» епа така ти викаме
П Р А В И Л А на форумов! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:27 pm

» омилен лик
П Р А В И Л А на форумов! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:27 pm

» хехе
П Р А В И Л А на форумов! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» да
П Р А В И Л А на форумов! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» фејк
П Р А В И Л А на форумов! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» локал
П Р А В И Л А на форумов! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» aha
П Р А В И Л А на форумов! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 2:50 am

» дада
П Р А В И Л А на форумов! Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 2:50 am

Јуни 2021
ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
CalendarCalendar

 

 П Р А В И Л А на форумов!

Go down 

Ќе ги почитуваш правилава?
Да, се колнам во тастатурава! :)
П Р А В И Л А на форумов! I_vote_lcap40%П Р А В И Л А на форумов! I_vote_rcap
 40% [ 6 ]
НЕ! Како не, немам друга работа, ќе почитувам правила...
П Р А В И Л А на форумов! I_vote_lcap20%П Р А В И Л А на форумов! I_vote_rcap
 20% [ 3 ]
Не ги прочитав, ме мрзи!
П Р А В И Л А на форумов! I_vote_lcap40%П Р А В И Л А на форумов! I_vote_rcap
 40% [ 6 ]
Општо гласови : 15
 

АвторПорака
Admin
Админ
Админ


Male Мислења : 32
Поени : 44519
Репутација : 2

П Р А В И Л А на форумов! Empty
ПишувањеПредмет: П Р А В И Л А на форумов!   П Р А В И Л А на форумов! Icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 12:53 am

Има неколку основни правила што би требало сите веќе да ги знаете. Правилата можат во секое време да се сменат, затоа проверувајте ја темава од време на време
Забрането е постирање на warez (download линкови од rapidshare, megaupload, торенти...)
Забрането е дискусија за хак и постирање на хак туторијали
Било каков +18 материјал е забранет (слики, клипови...)
Забрането е пцуење и навредување на членовите.
Забрането е пишување офтопик мислења во темите.
Користење на повеќе од еден профил без прашање на админите не е дозволено.
А препорачливо е:
Да пишувате кирилица, поради подобра прегледност..
Да не претерувате со рекламирање на ваши страни (изрекламирајте си 2-3 страни, а не 50)


Вратете се на почетокот Go down
 
П Р А В И Л А на форумов!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
www.sp-mk.com :: КуЛиРаЈ :: Kулирај-
Отиди до: