www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.sp-mk.com

www.sp-mk.com
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Потребни се модератори, новинари, гејмери... Повеќе прочитајте во оваа тема
Форумов е нов, затоа очекувајте многу измени, нови работи итн..
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» да зошто да не
Aдмини, модератори, новинари... Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 6:02 pm

» амиии не
Aдмини, модератори, новинари... Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 5:56 pm

» епа така ти викаме
Aдмини, модератори, новинари... Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:27 pm

» омилен лик
Aдмини, модератори, новинари... Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:27 pm

» хехе
Aдмини, модератори, новинари... Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» да
Aдмини, модератори, новинари... Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» фејк
Aдмини, модератори, новинари... Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» локал
Aдмини, модератори, новинари... Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» aha
Aдмини, модератори, новинари... Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 2:50 am

» дада
Aдмини, модератори, новинари... Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 2:50 am

Август 2022
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar

 

 Aдмини, модератори, новинари...

Go down 
АвторПорака
Admin
Админ
АдминMale Мислења : 32
Поени : 48649
Репутација : 2

Aдмини, модератори, новинари... Empty
ПишувањеПредмет: Aдмини, модератори, новинари...   Aдмини, модератори, новинари... Icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 1:13 am

Опис на членските групи... Пред се да напоменам дека
АКО СИ МОДЕРАТОР, АДМИН ИЛИ БИЛО ШТО, НЕМА ДА СЕ СМЕНИ НИШТО ЗА ТЕБЕ, НЕ ИДИ НА ФОРУМОВ САМО ЗА ДА БИДЕШ МОДЕРАТОР ИЛИ АДМИН!
!Админи
-Главните на форумов, можат да му направат/сменат/додадат СЕ на форумов...
!Модератори
-Бришат/менуваат.. Модерираат еден форум (подфорум) или категорија.
Со оглед на тоа дека форумов нема правила, нема да имаат многу работа, но сепак се потребни.
!Новинари
-Пишуваат статии што ќе се прикажуваат на портал, за ова повеќе ќе напишам...
Тој што мисли да се пријавува за новинар, треба да знае Англиски, спрски или било каков јазик за да преведува новости од познатите странски портали и да ги пишува тука на Македонски.
Исто така може да внесува и друго (некоја интересна слика, текст, некој лог од мсн, мирц), било што, но мора да е интересно (може и некоја тема од форумов)..
Секој ден да пишува барем по 2 статии


ПРИЈАВУВАЈТЕ СЕ ТУКА ДОКОЛКУ МИСЛИТЕ ДЕКА БИ БИЛЕ ДОСТОЈНИ ЗА ТАА ФУНКЦИЈА
ПРИЈАВУВАЊЕ ЗА АДМИНИ Е ЗАБРАНЕТО
Моментално потребни се 2 новинара и по ЕДЕН модератор на секој форум (подфорум)
Вратете се на почетокот Go down
Admin
Админ
АдминMale Мислења : 32
Поени : 48649
Репутација : 2

Aдмини, модератори, новинари... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aдмини, модератори, новинари...   Aдмини, модератори, новинари... Icon_minitimeПет Апр 24, 2009 3:16 am

Додадени се и Гејмери
!Гејмерите
Се група кои постираат игри во форумот
Флеш игри

Исто така тие се модератори на тој форум. Нема ограничени слободни места, колку гејмери ќе се пријават, толку ќе има, само доколку се согласите да постирате БАРЕМ ПО ЕДНА ИГРА НА ДЕН
Вратете се на почетокот Go down
 
Aдмини, модератори, новинари...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
www.sp-mk.com :: КуЛиРаЈ :: Kулирај-
Отиди до: