www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.sp-mk.com

www.sp-mk.com
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Потребни се модератори, новинари, гејмери... Повеќе прочитајте во оваа тема
Форумов е нов, затоа очекувајте многу измени, нови работи итн..
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» да зошто да не
Метал Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 6:02 pm

» амиии не
Метал Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 5:56 pm

» епа така ти викаме
Метал Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:27 pm

» омилен лик
Метал Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:27 pm

» хехе
Метал Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» да
Метал Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» фејк
Метал Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» локал
Метал Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» aha
Метал Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 2:50 am

» дада
Метал Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 2:50 am

Мај 2021
ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar

 

 Метал

Go down 
АвторПорака
ApocalypticA
Администратор
ApocalypticA

Male Мислења : 68
Поени : 43535
Репутација : 1
Локација : Струмица

Метал Empty
ПишувањеПредмет: Метал   Метал Icon_minitimeСре Jул 01, 2009 6:49 pm

Јас мислам дека Металика е еден од најдобрите нешта што се десило во Музиката..
Обожавам Металика, а вие ??
Вратете се на почетокот Go down
Xfire
Напнат
Напнат
Xfire

Male Мислења : 5
Поени : 43338
Репутација : 0
Години : 28
Локација : Струмица

Метал Empty
ПишувањеПредмет: Re: Метал   Метал Icon_minitimeЧет Jул 02, 2009 3:04 am

Хах. Авторот незнаел нешто. Малку да појасниме.
Метал е вид жарн во музиката и го има на повеќе начини: ну-метал, траш метал, деад метал и слично. Секоја група си го има различен жарн на метал.

Металика што ги спомнуваш се БЕНД, всуштност не се Метал не им е ова кратенка дефинитивно. Металика е бенд кој го свири жарнот HEAVY METAL.
Си разбрал али не доточно, тоа е бенд а друго е МЕТАЛ Музика.


ахх админ.
Вратете се на почетокот Go down
ApocalypticA
Администратор
ApocalypticA

Male Мислења : 68
Поени : 43535
Репутација : 1
Локација : Струмица

Метал Empty
ПишувањеПредмет: Re: Метал   Метал Icon_minitimeЧет Jул 02, 2009 3:07 am

Xfire напиша:
Хах. Авторот незнаел нешто. Малку да појасниме.
Метал е вид жарн во музиката и го има на повеќе начини: ну-метал, траш метал, деад метал и слично. Секоја група си го има различен жарн на метал.

Металика што ги спомнуваш се БЕНД, всуштност не се Метал не им е ова кратенка дефинитивно. Металика е бенд кој го свири жарнот HEAVY METAL.
Си разбрал али не доточно, тоа е бенд а друго е МЕТАЛ Музика.


ахх админ.
Добро е , сега знам.НасмевкаСреќен
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Метал Empty
ПишувањеПредмет: Re: Метал   Метал Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Метал
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
www.sp-mk.com :: Дискусии :: Музика-
Отиди до: