www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
www.sp-mk.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.sp-mk.com

www.sp-mk.com
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Потребни се модератори, новинари, гејмери... Повеќе прочитајте во оваа тема
Форумов е нов, затоа очекувајте многу измени, нови работи итн..
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» да зошто да не
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 6:02 pm

» амиии не
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 5:56 pm

» епа така ти викаме
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:27 pm

» омилен лик
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:27 pm

» хехе
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» да
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» фејк
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» локал
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 4:25 pm

» aha
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 2:50 am

» дада
Музички вести Icon_minitimeby Admin Вто Aвг 18, 2009 2:50 am

Мај 2021
ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar

 

 Музички вести

Go down 
АвторПорака
stolee
Модератор
Модератор
stolee

Male Мислења : 66
Поени : 43488
Репутација : 2
Локација : Радовиш

Музички вести Empty
ПишувањеПредмет: Музички вести   Музички вести Icon_minitimeЧет Jул 02, 2009 1:34 am

Сите вести во врска со музиката, нови синглови, нови албуми, концерти, да ги сместиме во оваа тема.

Влатко Стефановски на „Пиво-фест“ во Белград
Музички вести EFB5FF853A698945A80AE07224AA0C85
Македонскиот виртуоз на гитара Влатко Стефановски ќе настапи на
„Пиво-фест“, кој на 16 август ќе се одржи на Ушќе во Белград. Еден од
највлијателните музичари во поранешна Југославија ветува енергичен
концерт како и најава на новиот албум. Пред белградската публика ќе се
претстави со своето трио. Фестивалот ќе се одржи од 12 до 16 август, а
најавени се настапите на „Лајбах“, „Стерео Ем-си’с“, „ЛМТ Конекшн“,
„Дивље јагоде“ и Дарко Рундек.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.man_utd_news.bloger.hr
 
Музички вести
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
www.sp-mk.com :: Дискусии :: Музика-
Отиди до: